Det må være de rigtige ord til at beskrive min nuværende situation ..
Fra midnat er jeg ejer af firmaet SeatroutGuideFyn og det betyder, at jeg nu også kan skrive selvstændig på mit CV …
Bare rolig, jeg springer ikke helt ud af skabet , da jeg bibeholder mit nuværende job i Go-Fishing som jeg er utrolig glad for.
Men året 2015 har været helt forrygende og ikke mindst 2016 tegner til at blive endnu et godt år med masser af kurser – guidninger og foredrag i kalenderen, så jeg så ingen anden udvej end at tage dette store spring..
Jeg vil gerne takke alle mine kunder – kollegaer – venner og ikke mindst min familie , for den store opbakning jeg har fået til at udøve og drive min hobby til endnu nye højder.
Certificeret Fiskeguide nu med eget lille firma i kælderen, jo jeg har bestemt ret til at være stolt…
Kursus aktiviteterne vil blive udbygget løbende, så hold godt øje med siden i den kommende tid.
Vil du lære endnu mere så tjek mine kurser her
Hilsen
Niklas Haugegaard Albrechtsen
Skriv en kommentar